Jak wiadomo na Dzień Matki prezent powinien być udany, ciekawy i wzbudzający zainteresowanie. Przeglądając listę najchętniej wybieranych upominków dla mam można na niej znaleźć książki. Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja, która sprawdzi się nie tylko na Dzień Matki. Taki prezent można dopasować do zainteresowań konkretnej osoby. Na księgarnianych półkach znajduje się cały wachlarz różnorodnych publikacji od romansów, poprzez biografie, aż do książek naukowych. Które zatem propozycje wybrać na prezent na Dzień Matki?

Romans – klasyka gatunku

Chyba nie ma kobiety, która marzyłaby o szczęśliwej miłości. Jeśli nasza mama uwielbia oglądać romantyczne filmy, to być może spodobają się jej także romanse publikowane w książkach? Do wyboru mamy klasyczne harlequiny, ale także polskie powieści romantyczne i obyczajowe. Wśród licznych propozycji każdy znajdzie coś dopasowanego do wymagań swojej mamy. Niektóre panie uwielbiają bowiem powieści z delikatnym dreszczykiem i szczęśliwym zakończeniem, inne wolą dramatyczne powieści romantyczne, a jeszcze inne chętnie wczytują się w pisanie lekkim i śmiesznym językiem romanse. Wśród popularnych autorów do najchętniej wybieranych zalicza się:

  • Norę Roberts,
  • Tessę Dare,
  • Mię Sheridan;

Oczywiście, niektóre polskie pisarki także specjalizują się w tworzeniu romantycznych powieści. Wystarczy zajrzeć na listę bestsellerów i na pewno wybierze się coś intrygującego i zachęcającego do czytania.

Książki historyczne – coś do nauki i nie tylko

Niektóre kobiety zamiast typowych powieści romantycznych zdecydowanie wolą książki o podłożu historycznym. Jeżeli nasza mama lubi poznawać historię Polski lub innych państw, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić jej pakiet książek historycznych. W tego typu opowiadaniach także można znaleźć sporą dawkę miłosnych wątków. Różnica jedynie polega na tym, że te historie napisało samo życie. Poza tym, typowe książki historyczne, to także świetna podstawa do zdobywania nowej wiedzy. Jeśli nasza mama jest już na emeryturze i jeżeli nigdy wcześniej nie miała czasu na czytanie takich publikacji, to teraz może to nadrobić.

Biografie i pamiętniki, czyli coś z życia wzięte

Ulubioną lekturą mnóstwa kobiet są także biografie, pamiętniki oraz reportaże i listy. Takie propozycje pozwalają od podszewki poznać losy swoich ulubionych bohaterów. Jeśli więc nasza mama ma taką ukochaną postać, to warto poszukać jej biografii i taką książkę dać w prezencie. Tego typu literaturę pochłania się bardzo szybko. Biografie pisane są prostym językiem, często mają formę wywiadów i lekko się je czyta.